توضیحات

 انتقال دهنده های حرارتی می توانند با آب یا بخار کار کنند که با پره های آلومینیومی نورد مارپیچی دو فلزی از عناصر آزاد کننده حرارت برای گرمایش هوا در سیستم های تهویه، گرمایش هوا و تهویه مطبوع طراحی شده است. بخاری ها برای کار در مناطق با آب و هوای معتدل طراحی شده اند.

رسانای گرما برای آبگرمکن ها، آب با حداکثر دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد و فشار ایجاد شده توسط پمپ های موجود در سیستم، حداکثر ۱٫۲ مگاپاسکال است. 

رسانای گرما برای انتقال دهنده های حرارتی بخار، از جمله بخار خشک اشباع یا فوق گرم با حداکثر دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد و فشار ایجاد شده توسط پمپ های موجود در سیستم، حداکثر ۱٫۲ مگاپاسکال است. 

دستگاه و اصل عملکرد انتقال دهنده های حرارتی(Heat Exchangers)

 انتقال دهنده های حرارتی یا همان Heat Exchangers از عناصر آزاد کننده گرما، صفحات لوله، پوشش ها و سپرهای جانبی قابل جابجایی تشکیل شده است. 
برای نصب و بستن در حین نصب، سوراخ های بیضی شکل ۱۵*۱۱ در طرفین ورق های لوله و حفاظ های متحرک در نظر گرفته شده است. 

ابعاد اتصال کلیه بخاری ها با یک گام ۱۲۵ میلی متری امکان مونتاژ بخاری ها در ارتفاع و طول و مونتاژ تاسیسات بخاری با ظرفیت هوای حداکثر ۵۰۰۰۰۰ متر مکعب در ساعت را فراهم می کند.

المنت آزاد کننده حرارت از یک لوله فولادی 16×1.5 mm  و پره های نورد آلومینیومی با قطر ۳۹mm ساخته شده است. فاصله بین دنده ها ۳ میلی متر است. 

بسته به تعداد عبور مایع خنک کننده، پوشش های جانبی با پارتیشن ها جوش داده می شود.

به منظور به حداقل رساندن عیوب، قبل از حمل، هر بخاری هوای تولید شده توسط کارخانه» متالیست «تحت کنترل کیفی قرار می گیرد. یعنی بخاری هوا از نظر استحکام و سفتی تحت آزمایش هیدرولیک به مدت ۲ دقیقه تحت فشار قرار می گیرد و پس از آن ابعاد کلی و اتصال آن بررسی می شود، کنترل درزهای جوشکاری، از لحاظ ظاهری و کامل بودن آن بررسی می شود.

المنت انتقال دهنده حرارت – Finned Tube

طراحی شده برای دفع گرما از مایع خنک کننده به محیط.

المنت آزاد کننده حرارت از یک لوله فولادی با قطر ۱۶ میلی متر و پره های نورد آلومینیومی با قطر بیرونی ۳۹ میلی متر با فاصله بین پره ها ۳٫۰ میلی متر ساخته شده است.