الواتور(Elevator) یک سیستم حمل و نقل برای حمل مواد صنعتی و معدنی به صورت عمودی می باشدکه به صورت آسانسور عمل می کند. الواتور در واقع یک بالابر است که در اغلب صنایع شیمیایی، معدنی، غذایی و تولیدی کاربرد دارد. باکت الواتور دارای تعدادی باکت است که روی زنجیر قرار دارند.

وقتی این زنجیر توسط موتور چرخانده می شود باکت ها جابه جا می شوند. وقتی مواد از پایین وارد باکت ها شوند با چرخیدن زنجیر و حرکت باکت ها، این مواد به بالای الواتور منتقل می شوند و از انتهایی ترین قسمت الواتور خارج می شوند. بلت کانوایر یا نوار نقاله یک تجهیزات مکانیکی و مدرن در سیستم انتقال مواد در صنعت می باشد و به یکی از فناوری های جدید و به روز در صنعت تبدیل شده که استفاده های زیادی از این تجهیز انجام می شود، از جمله در صنایع معدنی، پتروشیمی، نفت، خودرو و تمامی کارخانجات بزرگ صنعتی و … گسترده است. در تمام زمینه های انتقال مواد و محصول حضور انواع نوار نقاله را می توان احساس کرد، یکی از اصول بنیادین در خطوط و برنامه های اتوماسیون صنعتی کانوایرهایی هستند که با سنسور و ویژن های مختلف تجهیز شده اند. سیستم ها و اجزای به کار رفته در الواتور آن قدر قوی هستند که قادر به طبقه کردن تا توناژ ۱۱ تن را دارند. الواتور قادر است که مواد را تا ارتفاع ۵۰ متر و تا ظرفیت ۴۰میر مکعب حمل کند. 

شرکت پیشگامان روشنگر پارس در حال حاضر تولید کننده تجهیزات نقل و انتقال مواد در ظرفیت های مختلف و متناسب با نیازهای صنعتی مختلف می باشد. طراحی و ساخت این تجهیزات تماما توسط مهندسین مجرب ما ارائه می شود. گروه پیشگامان روشنگر پارس با داشتن دانش فنی در ساخت الواتور آماده ارائه خدمات به صنعتگران محترم می باشد.